Skontaktuj się z Nami

Malowanie konstrukcji stalowych krok po kroku

Lakierowanie proszkowe, czyli malowanie elementów stalowych, cechuje duża trwałość i odporność powstałych dzięki niemu powłok. Sam proces lakierowania nie trwa długo, a jego efektami można cieszyć się przez wiele lat. Efekt jest nie tylko estetyczny, ale daje także zabezpieczenie przed korozją stalowych elementów. Poniżej znajduje się opis poszczególnych kroków, które powinny zostać wykonane podczas procesu lakierowania proszkowego.

Etapy lakierowania proszkowego stalowych konstrukcji

Malowanie stalowych konstrukcji nie jest zbyt czasochłonne. Cały proces nie zajmuje więcej niż cztery godziny. Jeśli zależy nam na trwałym efekcie, który będzie spełniał swoje właściwości estetyczne i ochronne, to nie możemy pominąć żadnego etapu lakierowania, a wszystkie kroki powinniśmy wykonać w odpowiedniej kolejności. Na proces malowania elementów stalowych składają się:

– ustalenie oczekiwanego efektu (wybranie koloru, stopnia połysku i efektu powłoki, który może być gładki lub strukturalny),
– przygotowanie powierzchni,
– aplikacja farby metodą elektrostatyczną,
– utwardzenie powłoki w komorze polimeryzacyjnej.

Właściwie wykonane lakierowanie powinno spełniać wszystkie oczekiwania. Należy pamiętać o tym, że wszystkie kroki są równie ważne, a pominięcie któregokolwiek może doprowadzić do niechcianych efektów. Bez ustalenia oczekiwań klienta nie jesteśmy w stanie trafić w jego oczekiwania. Złe przygotowanie nawierzchni lub jego brak może spowodować mniejszą przyczepność powłoki do podłoża, przez co jej trwałość zostanie obniżona. Aplikacja farby metodą elektrostatyczną zapewnia dużą precyzję i możliwość jednolitego pokrycia dużych powierzchni w krótkim czasie. Utwardzenie powłoki w specjalnej komorze pozwala na utrwalenie efektu i zapewnienie konstrukcji pożądanych właściwości.

Dodaj komentarz

X