71 381 11 11

Lakierowanie proszkowe manualne i automatyczne

01

02

03

04

Lakierowanie proszkowe: manualne i automatyczne

Najogólniej rzecz ujmując, mianem lakierowania proszkowego określa się proces malowania elementów i konstrukcji metalowych. Malowanie na sucho – bo tak również nazywa się lakierowanie proszkowe – posiada wiele zalet, ale do największych zalicza się ogromną trwałość i odporność powstałych w jego wyniku powłok. Proces lakierowania proszkowego opiera się na aplikacji farby proszkowej metodą elektrostatyczną. Otrzymaną w ten sposób powłokę należy koniecznie utwardzić w specjalnej komorze polimeryzacyjnej.

Mówiąc o zaletach lakierowana proszkowego nie sposób nie wspomnieć również o jego wysokiej estetyce oraz tym, że stanowi ono doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne. Plusem jest także krótki czas realizacji. Szacuje się, że cały proces technologiczny trwa około czterech godzin – już z przygotowaniem powierzchni.

Lakierowanie proszkowe automatyczne

Klientom naszej firmy oferujemy profesjonalną usługę malowania proszkowego: manualnego i automatycznego. Lakierowanie proszkowe automatyczne pozwala realizować duże partie materiału w stosunkowo krótkim czasie, zapewniając przy tym niepowtarzalność i estetykę nałożonej powłoki.

Oferujemy kompleksową usługę lakierowania proszkowego. Korzystamy z kolorów zawartych w palecie RAL. Klient może dowolnie wybrać zarówno stopień połysku, jak również efekt powłoki – głaski lub strukturalny. Na specjalne życzenie przewidujemy możliwość lakierowania w kolorze z palety NCS.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą fosforowania cynkowego